Karabük Valiliğinden Duyuru

Anayasa ile kurulan hür demokrasi düzenini, temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik yaygın şiddet hareketleri sebebiyle ülke genelinde 21/07/2016 tarihinde ilan edilen Olağanüstü Hal, 19/10/2016 tarihinden itibaren (90) gün süre ile uzatılmıştır.
FETÖ/PDY, PKK/KCK, DEAŞ ve DHKP/C başta olmak üzere terör örgütlerinin bir takım provoke faaliyetlerle halkımızı karşı karşıya getirmeye yönelik eylem ve faaliyetler içerisinde olduğu bilinmektedir.
Bu nedenle; 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunun Tedbirler başlıklı 11. maddesinde “Kapalı ve açık yerlerde yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşlerini yasaklamak, ertelemek, izne bağlamak veya toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yapılacağı yer ve zamanı tayin, tespit ve tahsisi etmek, izne bağladığı her türlü toplantıyı izletmek, gözetim altında tutmak veya gerekiyorsa dağıtmak” hükmü gereğince, İlimiz genelinde olağanüstü hal (OHAL) süresince provoke edilebilecek eylem ve faaliyetlerin önlenebilmesi amacıyla açık alanlarda stant açma, çadır kurma, basın açıklamaları, oturma eylemi ile her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşleri izne bağlanmıştır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.