Devletimiz ve milletimizin istiklal ve istikbaline kasteden hain FETÖ terör örgütünün kanlı darbe girişiminin aziz milletimizce bertaraf edilişinin ikinci yıl dönümünü kutluyoruz. Milli iradeyi hiçe sayan karanlık eller, Büyük Türk Milletinin cesaretini, vatanperverliğini, hürriyet sevdasını hesaba katmamış ve hak ettikleri cevabı almışlardır.
        Bilinmelidir ki, Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik hain saldırılara karşı, aziz milletimiz; geçmişten aldığı ilhamla, milli birlik ve beraberlik şuuru, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığı içerisinde hep dik duracak, bu uğurda mücadeleden asla geri adım atmayacaktır. Atalarımızdan emanet aldığımız bu güzel vatanımızda Ay Yıldızlı Şanlı Bayrağımız ilelebet dalgalanmaya devam edecektir.
        '15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü' şanlı tarihimizin altın sayfalarına '15 Temmuz Destanı' olarak not düşülen bu büyük zaferin asıl kahramanları olan aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin bize emanetidir. Bize düşen görev bu emanate sahip çıkmaktır.Bu duygu ve düşüncelerle milleti, vatanı, bayrağı uğruna canını veren tüm şehitlerimizle birlikte 15 Temmuz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

Sinan AŞCI
Eflani Kaymakamı