Şanlı tarihimizin dönüm noktalarından birini oluşturan, İstiklal Savaşımızın zaferle taçlandırılarak Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı; 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96’ncı yıldönümünü kutlamanın mutluluk ve gururunu yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında 26 Ağustos 1922’de Büyük Taarruzla başlayan ve 30 Ağustos günü şanlı ordumuzun kesin zaferi ile nihayetlenen bu mücadele, milletimizin... bayrak ve vatan sevgisi, birlik ve dayanışma ruhu, milli ve manevi değerlerimize olan inancı sayesinde başarıya ulaşmıştır.

96. yıl dönümünü gururla kutladığımız Zafer Bayramımız, tarihi şanlı zaferlerle dolu yüce milletimize bugün bile ilham kaynağı olmakta, içinden geçtiğimiz zorlu süreçlerle yolumuza ışık tutmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle,30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyor; Ulusumuza eşsiz zaferler kazandıran, başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm Şehitlerimizi ve Gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum.

Sinan AŞCI
Eflani Kaymakamı